Zasíláte i mimo Českou republiku?
Bohužel ne.
Je možné platit na prodejně platební kartou?
Při osobním odběru lze platit pouze hotově. Platební karty bere pouze Česká pošta při doručení dobírkou.
Mohu si rovnou přijet na prodejnu koupit mobil nebo musím nejprve udělat objednávku v e-shopu?
Na prodejně jsou
pouze telefony určené k expedici či na osobní odběry. To je jeden z důvodů, proč může mít Allmobile tak nízké ceny. Držíme pouze minimální skladové zásoby. Teprve až si uděláte objednávku, bude zboží vyskladněno na prodejnu k expedici.
Za jak dlouho mi přijde zboží, když si ho objednám v pátek či o víkendu?
Zboží doručíme standardně do 2 až 3 pracovních dnů. Pro doručování obchodním balíkem, kterou poskytuje Česká Pošta a.s. nepatří mezi pracovní dny víkend. Pokud si tedy objednáte Vaše zboží v pátek, můžete ho očekávat v úterý či středu. Pokud si objednáte zboží o víkendové dny (sobota a neděle) je nejpravděpodobnější den doručení středa či čtvrtek. Při zaslání službou EMS je doručení do druhého dne, včetně soboty, neděle a státních svátků. Pokud by se vyskytly jakékoliv komplikace s Vaší objednávkou, budete telefonicky kontaktováni.
Jak poznám dostupnost telefonů, jestli jsou na skladě?
Většinu nabízených telefonů máme skladem, čili ihned k odběru a k zaslání. Pokud ne, jste samozřejmě okamžitě telefonicky kontaktováni.
Co je obsahem balení telefonu?
Balení standardně obsahuje vše, co je uvedeno na stránkách výrobce. Pokud ne, budete na to upozorněni před prodejem.
Kolik je poštovné a balné?
Tento dotaz je plně zodpovězen zde.
Mám objednané zboží delší dobu a nikdo se mi neozval. Co je špatně?
Toto může mít více důvodů. Prvním je, že Vámi uvedené kontaktní údaje byly chybné. Dále je možné, že jsme se s Vámi snažili opakovaně telefonicky spojit a z nějakého důvodu se to nepodařilo.
Nejde mi otevřít návod z vašich stránek, co je špatně?
K otevření dokumentů v PDF formátu potřebujete mít nainstalovaný Adobe Acrobat Reader. Ke stažení
zde.
3G
3. generace bezdrátové mobilní telefonní technologie3G je mobilní bezdrátové sítě třetí generace. Frekvenční pásma: 1900MHz, 2100 Mhz / UMTS, W-CDMA(FOMA), CDMA20001xEV Rozšíření sítí druhé generace spočívá ve schopnosti sítí 3G přenášet hlas i data (stahovaná data, e-maily, zprávy). První 3G síť byla spuštěna v roce 2000 v Japonsku. Do Česka Vodafone poprvé spustil svou 3G síť na konci března 2009, 9.12.2009 pak T-Mobile. Zpočátku se u nás jednalo o 3G sítě formátu UMTS, postupně pak došlo k přeměně na standard HSDPA / HSUPA / HSPA+.
Bluetooth
Bezdrátové radiové rozhraní
Bluetooth je bezdrátové radiové rozhraní od firmy Ericsson. Zařízené využívající tuto technologii funguje buď v režimu Master nebo Slave, přičemž Master sestavuje síť a řídí komunikaci. Takto lze sestavit komunikaci mezi 1 Master a až 7 Slave. Použité frekvenční pásmo je nelicencované ISM (Industrial, Scientific, Medical) 2400 - 2483,5 MHz. Aby nedocházelo k rušení s jinými zařízeními, používá se přenos s rozprostřeným spektrem. Přenosové rychlosti v asymetrickém režimu jsou 723,2 kb/s pro dopředný směr a 57,6 kb/s ve zpětném směru. Zařízení se dělí podle vysílacího výkonu na třídy 1,2,3 (do 100, 10 a 1 metru).
GPRS
General Packet Radio Service - služba umožňující přenos dat a připojení k internetu v mobilních sítích
GPRS je služba umožňující přenos dat a připojení k internetu v mobilních sítích formátu GSM. Jedná se o tzv. 2.5G síť. Teoretická maximální rychlost až 85.6kbit/s download, 42.8kbit/s upload. Rozeznáváme tři třídy GPRS zařízení:
Class A – (též DTM – Dual Transfer Mode) umožňuje současně využívat GPRS i hlas. Technologii DTM tedy Class A musí podporovat jak mobilní telefon, tak i síť operátora. V Česku je tato služba momentálně nedostupná.
Class B – zařízení využívá buď hovor nebo data. V závislosti na podpoře sítě je možné například při GPRS spojení přijmout hovor a zastavit GPRS nebo opačně. Všechny v současné době prodávané GPRS mobilní telefony podporují tuto třídu.
Class C – zařízení umožňuje pouze datový provoz, z takového přístroje nelze volat, např.: datové karty PCMCIA, speciální průmyslové moduly, aj.
GSM
Global System for Mobile Communications - celosvětově nejrozšířenější standard pro mobilní telefony
GSM (z původního názvu francouzské pracovní skupiny „Groupe Spécial Mobile“, která navrhla první verze standardu GSM) je celosvětově nejrozšířenější standard pro mobilní telefony, který v současnosti používají více než dvě třetiny obyvatel, ve více než 200 zemích světa.
Frekvenční pásma: 850MHz, 900MHz, 1800Mhz, 1900 Mhz / data: 9.6kbit/s download, 9.6kbit/s upload)
GSM je celulární (buňková) síť, což v praxi znamená, že mobilní telefony se do sítě GSM připojují prostřednictvím nejbližší buňky (BTS). Buňky se dělí podle velikosti na: „Makro (stožáry), Mikro (pod úrovní střech - zastavěná území), Piko (uvnitř budov) a Deštníkové buňky (ookrývají stíny a mezery)“. GSM síť funguje na několika radiových frekvencích (v Evropě 900MHz-Základní, 1800MHz-DCS). GSM sítě sebou také přinesly nutnost používat v GSM telefonech tzv. SIM kartu, bez níž telefon do sítě nepřihlásí (fungují pouze odchozí tísňová volání 112, 911).
HSDPA
High Speed Downlink Packet Access
HSDPA označuje první etapu rychlých dat v sítích 3.generace, bývá také označována jako síť 3.5G / Download: 1 107 kbitps , Upload: 384 kbitps, teoretická maximální přenosová rychlost: 14.4Mbitps .Tento protokol mobilního přenosu dat spatřil světlo světa v roce 2005 v 5.vydání standardu UMTS. Podstatnou změnou pro uživatele je navýšení přenosové rychlosti pro download (v reálu 1-2 Mbitps), další změny související se zavedením 3.5G jsou obměny a instalace nového hardware přímo v terénu.
HSDPA se dělí do 12ti různých tříd, které se navzájem liší v maximálním počtu HS-DSCH kódů a modulaci a tím pádem i ve výsledné maximální rychlosti.
LTE
Long Term Evolution
Vysokorychlostní Internet v mobilních sítích. Je také více známý jako 4G. Stal se nástupcem 3G sítě. Pásma frekvencí jsou 2600MHz, 2100MHz, 1800MHz, 900MHZ a 800MHz. Maximální rychlost stahování se tedy pohybuje okolo 172,8 Mbps a odesílání 57,6 Mbps.
UMTS
Universal Mobile Telecomunication System
UMTS je stupněm ve vývoji 3G sítí, dělí se na jednotlivá vydání (Release):
R5 – přináší HSDPA (3.5G) downlink 3.6 Mbit/s
R6 – rozšíření v podobě HSDPA downlink 14.4Mbit/s a HSUPA (3.75G) uplink 5.76Mbit/s
R7 – HSPA+ 3.9G downlink 28.8Mbit/s a HSUPA 11.5
Wireless Access Point
Bezdrátový přístupový bod
Wireless Access Point nebo jen Access point (AP) je bezdrátový přístupový bod. Jedná se o aktivní síťový prvek a uzlový bod bezdrátové počítačové sítě (WLAN). K jednomu přístupovému bodu se může bezdrátově připojit několik koncových zařízení uživatelů (klientů).Stupně krytí
Prachu a voděodolnost
Stupeň krytí (IP) udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vniknutí kapalin, zejména vody. Vyjadřuje se v tzv. IP kódu, který je tvořen znaky „IP“ následovanými dvěma číslicemi: první číslice udává ochranu před nebezpečným dotykem a před vniknutím cizích předmětů, druhá číslice označuje stupeň krytí před vniknutím vody.
IP kód je definován v normě IEC 529, převzaté jako EN 60529 a dále jako ČSN EN 60529, Stupeň ochrany krytem,[1] jejímž předmětem jsou:
definice stupňů ochran krytem elektrických zařízení z hlediska:
- ochrany osob před dotykem nebezpečných částí uvnitř krytu;
- ochrany zařízení uvnitř krytu před vniknutím pevných cizích těles;
- ochrany zařízení uvnitř krytu před škodlivými účinky způsobenými vniknutím vody.
- označování těchto stupňů ochrany;
- požadavky pro jednotlivá označení;
- zkoušky stanovené k prověření, zda kryty splňují požadavky této normy.